Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

OSVĚŽTE SVÉ PRACOVNÍ PROSTORY SKVĚLÝM KANCELÁŘSKÝM ZELENINEM

tristate 0

Pracovní prostor, který potřebuje upgrade? Pokud chcete něco hezkého, co také pomáhá zvyšovat produktivitu kanceláře, nemůžete projít dotek živé zeleně.

Stejně jako pokojové rostliny pomáhají zkrášlovat domov, dělají z kanceláře také mnohem příjemnější místo – přeměňují ji ze sterilní na inspirativní. Výhody pro kancelářské rostliny jsou známé i mimo estetiku. Několik studií ukázalo, že přítomnost pokojových rostlin v kancelářích pomáhá zvyšovat produktivitu, zlepšovat náladu a pohodu, snižovat hladinu stresu a nemocí a zlepšovat poznání a koncentraci. Ukázalo se také, že mnoho pokojových rostlin má schopnosti čištění vzduchu – vynikající vlastnost v kanceláři plné lidí a recyklovaného vzduchu! Kromě toho je při pečlivém výběru živé vnitřní zeleně méně pravděpodobné, že způsobí něčí alergie nebo dýchací potíže než řezané květiny, které mohou vylučovat pyl.

Jste připraveni zazelenat svůj pracovní prostor? Máme několik nápadů ke sdílení.

TIPY OD ODBORNÍKA …
Když si vybíráte rostliny pro své kancelářské prostory, Justyn Taylor, rezidentní odborník společnosti Flower Power Plant Buyer, říká, že byste měli vzít v úvahu několik hlavních faktorů. První je osvětlení. Zatímco stále více kancelářských prostor je navrženo tak, aby propouštělo přirozené světlo, obecně řečeno, vaše kancelářské rostliny budou muset vydržet relativně nízkou hladinu světla – takže rostlina, která vyžaduje plné slunce, je v kanceláři zakázanou. Rostliny deštného pralesa jsou vždy bezpečnou sázkou, protože jejich přirozeným prostředím je prostředí se slabým osvětlením. Pokud jsou rostliny ponechány v nevyužitých prostorech, je důležité, aby světla svítila alespoň několik hodin každý den.

Druhým hlediskem jsou potřeby péče. Rostlina vyžadující každodenní zalévání nemusí být tou nejlepší volbou pro kancelářské prostory, protože vaše rostliny budou žíznit o víkendech, státních svátcích a během prázdnin. Vyberte si rostliny, které jsou odolné vůči suchu, a proto vydrží krátké až střední období bez zalévání.

Třetím hlavním hlediskem je teplota. Vzhledem k tomu, že kanceláře se obvykle pohybují kolem 22 až 23 ° C, vyberte rostliny, které dobře zvládají nižší teploty a suchý vzduch. Rostliny milující teplo nemusí platit!

Jakmile zúžíte seznam rostlin na základě těchto faktorů, vyberte svou konečnou kombinaci na základě vzhledu a dojmu, který chcete pro svou kancelář.

NAŠE KANCELÁŘSKÁ MÍSTA
Ve společnosti Flower Power se považujeme za lidi vnitřních rostlin, s největším sortimentem obchodů v Sydney – a právě jsme se přestěhovali do nového kancelářského prostoru naplněného ohromujícími rostlinami, připraveného zvládnout nadcházející rok. Justyn si vybral naše rostliny s cílem vytvořit eklektickou a inspirativní směs barev, tvarů a textur prostřednictvím kontrastních listů. Hledáte inspo? Tady je naše rostlinná směs …

Spathiphyllum Sensation Junior sedí na stole vedle počítače. Spathiphyllum Sensation Junior – skvělá volba pro kancelářskou rostlinu.
SPATHIPHYLLUM (POKOJ LILY)
Když lidé přemýšlejí o pokojových rostlinách, první věc, která mě napadne, je obvykle Spathiphyllum. Proč? Protože se o ně snadno starají a dodávají spoustu jednoduché zeleně a nádech svěží bílé s jejich nádhernými květinami! Spathiphyllums jsou také skvělé čističe vzduchu, což z nich dělá skvělou volbu pro kancelář. Tyto rostliny mají rádi pravidelné zalévání, takže si jednu vysaďte na stůl – uvidíte ji každý den a pamatujte, že má žízeň.

Jsme fanoušci všech velkých i malých spathiphyllumů, ale pro naši kancelářskou situaci jsme si vybrali dvě velmi specifické odrůdy – Domino pro nápadný mramorovaný vzhled jeho pestrobarevného zeleného a bílého listoví a Sensation Junior pro jeho vzpřímený růstový zvyk a široký, lesklý listy.

Chcete se dozvědět více o této vnitřní klasice? Klikněte zde.

Ficus Sabre s podsadbou Pothos Marble Queen a Ficus Lyrata, oba zalévané ve foyer Flower Power. Fíkusy jsou oblíbené rostliny s výrazem a vyskytují se v nejrůznějších stylech listoví – zleva Ficus Sabre (fíkovník s dlouhými listy) a Ficus Lyrata (fíkus).
FICUS (OBRÁZKY)
Ficusy jsou nesmírně populární az dobrého důvodu – jsou to skvělé rostliny, které jsou v interiéru relativně odolné. Tyto rostliny mají tendenci mít rádi trochu světla, proto vám doporučujeme, abyste je používali v blízkosti okna a mimo přímou cestu větracích otvorů klimatizace. Postavili jsme je do naší recepce ve foyer v několika ohromujících výpisových hrncích. Tímto způsobem vytvářejí okamžitý vizuální dopad a nastavují působivý tón pro návštěvníky.